Najważniejsze informacje na temat regeneracji pomp wtryskowych

Regeneracja pomp wtryskowych to proces, który może w istotny sposób wpłynąć na poprawę żywotności oraz skuteczności działania silnika. Dodatkowo dzięki takim działaniom można dużo zaoszczędzić. Warto więc uzyskać dodatkowe informacje związane z regeneracją.

Regeneracja pompy wtryskowej – jak jest wykonywana ta czynność?

Początkowy etap regeneracji to precyzyjna diagnostyka uszkodzonej pompy wtryskowej. Za sprawą nowoczesnego wyposażenia użytkowanego przez specjalistów, przedsiębiorstwa, takie jak https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu potrafią ustalić poziom zużycia oraz uszkodzenia pompy. Porządny sprzęt wykorzystuje się do mierzenia następujących parametrów:

  • ciśnienie paliwa,
  • dokładność dawkowania paliwa,
  • efektywność i wydajność dawkowania.

Kolejna czynność to demontaż pompy wtryskowej na czynniki pierwsze. Każda część jest dokładnie sprawdzana, a wadliwe elementy są naprawiane lub wymieniane na nowe. Dodatkowo części składowe pomp są też czyszczone metodami ultradźwiękowymi, wodnymi, chemicznymi, itp.

Końcowym etapem jest składanie pompy w całość razem z jej uszczelnieniami. Wszystko pod koniec przechodzi kalibrację i test w zakresie niezawodnego i prawidłowego funkcjonowania.

Co warto wiedzieć o objawach uszkodzonej pompy wtryskowej?

Z pewnością podstawowym objawem mogącym świadczyć o problemach z pompą wtryskową jest mniejsza moc silnika i kłopoty z utrzymywaniem go na stałym poziomie obrotów. Wahania obrotów i nierówna praca świadczą o tym, że dostarczana jest nieprawidłowa ilość paliwa. Ponadto uszkodzona pompa wtryskowa może prowadzić do problemów z uruchomieniem zimnego silnika i do zużywania zbyt dużej ilości paliwa.

Najczęściej powodem uszkodzenia pompy wtryskowej jest zlekceważenie serwisu auta (wymiana filtra paliwa, itp.). Kłopoty powoduje też niskiej jakości paliwo posiadające sporo zanieczyszczeń. Nie zapominajmy też o wadach fabrycznych oraz o nieprawidłowym zamontowaniu pompy.