Co zrobić w przypadku uszkodzenia lub zużycia koła dwumasowego?

We współczesnych konstrukcjach pojazdów mechanicznych wykorzystywanych jest wiele interesujących podzespołów. Do tego grona zaliczane są między innymi koła dwumasowe, które eliminują silne wibracje generowane przez mocne i wysoce wydajne silniki. Dzięki temu nie trzeba się martwić o niski komfort jazdy oraz o zużycie wielu elementów oraz podzespołów narażonych na takie wibracje.

Pixabay/Autor: Bru-nO

Tłumienie drgań sprawia, że koła dwumasowe pracują pod ogromnym obciążeniem. To z kolei przekłada się na większe ryzyko uszkodzenia albo zużycia podzespołu. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, istnieje kilka rozwiązań problemu.

Wymiana koła dwumasowego na nowe

Jednym ze sposobów przywrócenia sprawności dwumasy, jest wymiana tego elementu na zupełnie nowy. W ten sposób można będzie cieszyć się bezawaryjnym podzespołem przez wiele kilometrów. Niestety w wielu przypadkach koszt koła dwumasowego to kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Zakup części używanej lub tańszego zamiennika

Nie każdego stać na kupno nowej dwumasy. W przypadku używanego auta, może ona nawet przekroczyć wartość pojazdu. Wiele osób, chcących zaoszczędzić, sięga po części używane lub niedrogie zamienniki. W tym przypadku problemem może być brak wiedzy o stanie i jakości danego komponentu. To z kolei może doprowadzić do kolejnych uszkodzeń i kosztów krótko po montażu.

Usługa regeneracji dwumasy

Trzecim rozwiązaniem jest regeneracja koła dwumasowego. Usługi tego typu są oferowane przez wiele firm działających lokalnie lub obsługujących wysyłkowo klientów z całej Polski. W ramach regeneracji wszystkie elementy koła dwumasowego są czyszczone, piaskowane i wyważane, a komponenty wadliwe są wymieniane na nowe, charakteryzujące się wysoką jakością i trwałością. Dzięki temu zaledwie za ułamek ceny nowego koła, otrzymujemy w pełni sprawną dwumasę działającą niezawodnie przez wiele kilometrów.