Nagła awaria ogumienia na trasie – co robić?

Opony samochodowe każdego dnia są narażone na różne obciążenia oraz czynniki powodujące zużycie i uszkodzenie. Dość powszechnym problemem jest przebicie opony po najechaniu na jakiś ostry przedmiot czy też wjechaniu w dziurę. W takiej sytuacji istnieje kilka rozwiązań problemu.

Wiele opon posiada specjalistyczne technologie Run Flat, które umożliwiają dalszą jazdę po przebiciu. Po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów nadają się jednak tylko do wyrzucenia i wymiany. Inną opcją jest tradycyjna wymiana opony na miejscu awarii na ogumienie znajdujące się w zapasie. Nie każdy jest jednak w stanie uporać się z problemem samodzielnie.

Profesjonalna pomoc fachowców

Na rynku działa wiele profesjonalnych firm, które zajmują się szeroko pojętą pomocą drogową. Oferują one między innymi wymianę ogumienia na trasie, a jeśli jest to niemożliwe (np. ze względu na brak opony zapasowej), wówczas auto jest holowane do warsztatu stacjonarnego specjalizującego się w wulkanizacji.

Alternatywnym rozwiązaniem są mobilne serwisy opon, takie jak https://mobilnawulkanizacjawarszawa.pl. Działają one podobnie do pomocy drogowej, ponieważ dojeżdżają na miejsce awarii, z tą różnicą, że posiadają odpowiednich pracowników oraz sprzęt umożliwiający wymianę, naprawę i wykonywanie innych usług wulkanizacyjnych na miejscu. Można więc uniknąc czasochłonnego i kłopotliwego holowania pojazdu albo transportu opony do serwisu stacjonarnego.